صنعتی

صنعتی

طراحی و اجرای استخر صنعتی

استخر به مجموعه اي از ابنيه، لوازم، تجهيزات و امكانات اطلاق مي شود كه با هدف : آبتني كردن، شنا كردن،شيرجه زدن، آموزش شنا و ديگر مقاصد تفريحي ايجاد شده است. ابنيه اين مجموعه، از وسايل و مواد معمول بنايي نظير: سيمان، آجر، فلز و ساير مواد غير قابل نفوذ و مقاوم ساخته شده است كه مي توان آن را به صورت خصوصی مسكوني و يا عمومي طراحي و اجرا نمود استخرهاي شنا برحسب نوع فعاليت آموزشي، تمريني، مسابقه اي، تفريحي و يا درماني) تقسيم بندي شده و بر همين اساس داراي ويژگي هايي خواهند بود كه بايد از ابتداي برنامه ريزي و طراحي مدنظر قرار گيرد. انواع استخرها: استخر خصوصي مسكوني استخر عمومي استخر آموزشي خردسالان استخر شناي تفريحي استخر سرسره دار استخر موج ساز، موج افكن استخر شناي حرفه اي و مسابقات استخر شيرجه شيرجه به دو صورت از روي تخته هاي پرشي و يا سكوهاي ثابت به اجراء در مي آيد كه در همه حالت نياز به فضاي بزرگ، ايمن و اختصاصي دارد.

برای مشاوره با کارشناسان مهندسین مشاور پارس پگاسوز در ارتباط باشید

طراحی و اجرای سردخانه زیرصفر و بالای صفر

سردخانه صنعتی مجموعه ساختمان و تأسیساتی است که در آن، شرایط لازم برای نگهداری محصولات کشاورزی، مواد غذایی و دیگر مواد یا کالاهای فاسدشدنی از نظر دما، رطوبت نسبی و … به طور مصنوعی تأمین می‌شود..طراحی سردخانه ها عمدتا بر اساس میزان حجم و فضای و یا اینکه بر اساس وزن محصول و کالایی که می خواهیم در سردخانه از آن نگهداری نماییم صورت می پذیرد . بخش طراحی سردخانه بسیار بخش مهمی می باشد در صورتی که طراحی صحیح در خصوص سردخانه صورت نگیرد می تواند باعث شود تا در نهایت منجر به برآورده نشدن خواسته های ما از سردخانه مورد انتظار گردد سردخانه در دو دسته اصلی بالای صفر و زیر صفر تقسیم‌بندی می‌شود. عمده کاربرد سردخانه بالای صفر نگهداری میوه و دارو و لبنیات  و عمده کاربرد سردخانه زیر صفر در نگهداری گوشت و مرغ و ماهی است.

برای مشاوره با کارشناسان مهندسین مشاور پارس پگاسوز در ارتباط باشید

طراحی تونل انجماد

انجماد مواد غذایی همواره یکی از دغدغه‌های بشر بوده است.  با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، فرایندها و روش‌های متفاوتی برای نگهداری از مواد غذایی در اختیار قرار گرفته است. عوامل زیادی از جمله سرما، گرما، رطوبت، خشکی و باکتری‌ها و قارچ‌ها همگی در فساد مواد غذایی نقش بسزایی دارند. از همین‌رو استفاده از تکنیک انجماد یکی از آسان‌ترین و منطقی‌ترین راه‌های نگهداری مواد غذایی برای یک مدت مشخص به شمار می‌رود. مواد غذایی را می‌توان به شکل آهسته یا سریع منجمد کرد. در روش انجماد آهسته، مواد مورد نظر را در فضایی با دمای پایین قرار می‌دهند تا آرام آرام منجمد شوند. برای انجماد سریع نیز راه های مختلفی وجود دارد که عبارتند از تماس مستقیم محصول با ماده منجمد کننده، تماس غیر مستقیم محصول با ماده منجمد کننده و عبور جریان هوای سرد شدید. جریان هوای سرد و شدید معمولا درون یک تونل مخصوص انجام می‌گیرد. مهمترین پارامتر دخیل در طراحی و ساخت تونل انجماد، ظرفیت انجماد مورد نظر است، به این معنی که تونل انجماد در هر ساعت چند تن مواد غذایی را بتواند منجمد کند. نکته مهم دیگر مربوط به حجم تونل انجماد است که در صورت بزرگ بودن بایستی از اواپراتورهای بیشتری استفاده کرد. تونل انجماد برای دمای 40- درجه سانتیگراد طراحی شده و مواد غذایی را تا 18- درجه سرد می‌کند.

برای مشاوره با کارشناسان مهندسین مشاور پارس پگاسوز در ارتباط باشید

طراحی و اجرای سیستم تهویه مطبوع صنعتی

تهویه صنعتی به فرآیندی گفته می شود که در آن با استفاده از تجهیزات پیشرفته نظیر فیلترها، دمنده ها و مکنده ها، هوای تازه و مطبوع در اختیار صنایع قرار می گیرد. تمام واحدهای تولیدی، انبارها، کارگاه ها و کارخانه های بزرگ به نصب تجهیزات تهویه صنعتی نیاز دارند.سیستم های جدید تهویه مطبوع صنعتی که با فناوری‌های جدید سیستم‌های تهویه مطبوع تولید شده‌اند، جایگزین روش‌های سنتی گشتند. استفاده از سیستم های کارآمد و ایده آل برای تهویه مطبوع صنعتی از نظر سلامت محیط کار و کارکنان اهمیت زیادی دارد. در محل کار از این سیستم ها برای کنترل شرایط هوای محیط کار استفاده می شود. قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های موجود در هوا در ساعات مشخصی از روز در طولانی مدت، سلامت تمام کارمندان را تهدید می کند. در محوطه های صنعتی، آلاینده هایی نظیر دود، گرد و غبار و بخارات به شدت وجود دارند؛ بنابراین فراهم کردن محیط کار سالم و ایمن از طریق تهویه مطبوع صنعتی ضرورت پیدا می کند.

برای مشاوره با کارشناسان مهندسین مشاور پارس پگاسوز در ارتباط باشید

طراحی و اجرای آیس بانک

آیس بانک یخبندانی است که بسیار کارآمد می باشد. از آن جایی که در سیستم آیس بانک یخ تولید می شود، آب از طریق آن عبور می کند و هوا در سراسر آن خنک می شود تا دمای هوا را کاهش دهد. علاوه بر این، به دلیل اینکه سیستم های آیس بانک باعث خنک تر شدن محیط می شوند هزینه های انرژی بیشتر کاهش می یابد و سیستم کارآمدتر می شود. این راندمان مثبت با امید به زندگی طولانی تر سیستم ارتباط دارد. بدین ترتیب، سیستم های آیس بانک به دلیل کاهش هزینه های انرژی محبوب می شوند. این سیبستم ها اغلب در برنامه های تجاری یا صنعتی دیده می شوند. فن آوری خنک کننده آیس بانک مقدار قابل توجهی آب را خنک می کند و دمای نگهدارنده را ثابت نگه می دارد. آیس بانک از یک سیم پیچ استیل ضد زنگ و یک سیم پیچ مس در یک مخزن پر از آب تشکیل شده است. سیم پیچ مسی، حاوی گاز یخچال است که منبع سرما را به وجود می آورد که به نوبه خود آب آشامیدنی را از طریق سیم استیل ضد زنگ خنک می کند.

برای مشاوره با کارشناسان مهندسین مشاور پارس پگاسوز در ارتباط باشید